Tipy a triky pro focení dětí

Děti mají to štěstí, že jsou všechny přirozeně krásné. Přesto jejich fotografování vyžaduje velkou zkušenost fotografa stejně jako trpělivost a porozumění rodičů. Vedle práce fotografa je totiž výsledná fotografie prakticky zcela závislá na náladě dítěte. Dbejte proto raději několika zlatých pravidel, jež jsou předpokladem úspěchu.

Výběr termínu

Termín naplánujte tak, aby především vyhovoval Vašemu dítěti. Nejlépe, když je vyspané do růžova. Nevyspalé dítě, je mrzuté a velmi rychle se unaví a přestane ho focení bavit…

Potlačte strach

Pokud má Vaše dítě strach z cizího prostředí a lidí, tak jej motivujte. Slibte mu třeba nějakou odměnu nebo výlet, ať se na focení těší. Připravte ho na krásný den, kde si bude moci hrát se spoustou hraček a zažije spoustu legrace.

Společná fotografie

Pokud se chcete vyfotografovat s dítětem i Vy a partner, tak si nezapomeňte vzít vhodné oblečení. (bílá barva, červená, tmavě růžová, riflovina a černá se dá různě kombinovat a vypadá velmi pěkně)

Určitě nezapomeňte

Nezapomeňte přibalit s sebou nějaké hodně oblíbené hračky, pití, svačinku, něco dobrého a třeba i oblíbené písničky na CD.

Těšte se

Pokud se budete těšit Vy, budou se těšit i Vaše děti.

Ozvěte se

Nebojte se říct mi svoju představu a přání. Velmi rád vyhovím všem Vaším přáním a požadavkům, tak aby pro Vás vznikly ty nejkrásnější fotky, ze kterých se budete moci dlouho radovat.